Halogenové stojací lampy se stmívači

Halogenové stojací lampy - nyní je v nabídce halogenová stojací lampa se dvěma stmívači. Horní hlava svítí na strop a odtud se odráží světlo do stran jako nepřímé a velmi příjemné osvětlení. Čtečka je také stmívatelná. Lampa funguje na halogenové světelné zdroje. LED zdroje neplní přesně světelný záměr a nefunguje stmívání.

 

K objednávce této lampy přidáváme do balení žárovky vhodné ihned k použití.

Při stmívání může lehce bzučet. Je to úplně normální fyzikální jev. Když je to hodně, tak někdy pomůže trochu pohnout se žárovkou a chvění přejde, tedy bude jen lehoulince bzučet v místě, kde je trafo, což je u knoflíků ovládání. Ale to je normální. Rozhodně je nutné dodržet maximální povolený příkon na žárovce, protože silnější to trafo úplně odpálí a to přestane fungovat.

Na horní žárovku je připravena patice R7s a je to pro skleněnou halogenovou trubici o délce 118mm a maximální příkon 230W. Pro žárovku čtečky je to patice G9 na maximálně 33W kapsule halogen. Žárovky mají být zakryty ochrannými sklíčky a ty jsou důležité proto, aby se na zdroj nepřilepila můra nebo jiný hmyz. Pak by totiž lehce žárovka ukončila svou životnost. Světlo obecně hmyz dost láká a když je žárovka dost teplá, určitě by se jí to povedlo. Jinak se zapíná otáčením těch dvou čudlíků na lampě.

Na tyto lampy mám docela dost dílů a kdyby bylo něco potřeba, mohu je docela dobře obstarat. Už si malou sbírku dělám. → odkaz je zde.

Lampa má celkovou výšku 180cm a průměr je asi 25cm.

 

Antická měď - docela zajímavá barva a není u výrobců úplně obvyklá.  Nikl mat je hodně oblíbená barva, hodí se hlavně do modernějších interiérů, kde převládá světlé dřevo.

     

 


kliknutím na obrázky se podíváte přímo na konkrétní artikl v našem obchodě www.pikomal.cz