Proč praská krycí sklíčko?

Proč praská krycí sklíčko?
U některých stojacích lamp se využívá světla, které vydává halogenová lineární žárovka. Ta svítí přímo do stropu a odrazem od bílé části stropu dojde k rozptýlení a příjemnému rozšíření světla po místnosti.
Taková halogenová žárovka bývá zakryta čirým krycím sklíčkem. Toto krycí sklíčko je na patřičném místě přidrženo dvěma packami. Jsou kovové a jsou většinou na šroubek. Je velkou chybou přitáhnout toto krycí sklíčko patkami na místo tak moc a tak napevno, že zde již není žádná vůle.
Problém nastává v okamžiku, když se lampa rozsvítí a žárovka začne vyvíjet velké množství tepla. Vzhledem k tomu, že ta žárovka je blízko krycího sklíčka, začne krycí sklíčko přebírat velmi rychle teplo z rozsvícené žárovky. Teplotou začne sklíčko pracovat a roztahovat se. Pokud se nemá kam roztáhnout, ve většině případů prostě praskne.
Říkám vám to z toho důvodu, protože vím že mnoho výrobců na tento problém neupozorní. Řešením je neutahovat. Upevnit ho tak, aby se se sklíčkem dalo trochu pohybovat. Pokud se s ním dá pohybovat, to znamená zleva doprava, zepředu dozadu, pak má dostatek místa, tedy vůle, a při ohřátí skla se může krásně formovat v daných mezích. Nepřidělávejte si tedy problém v tom, že ho příliš utáhnete a pak, až praskne, budete shánět nové sklíčko.
tento díl je vhodný například k těmto artiklům: EU4329AB, EU4329BC, EU4329SB, EU4329CC, EU4329SS od výrobce Searchlight
#náhradní kryt na světlo #náhradní kryty svítidel #svět náhradních dílů svítidel #náhradní sklo na stojací lampu #skleněný kryt na světlo #náhradní stínidlo #kryt na žárovku #kryt na lineární halogen #horní sklíčko na stojací lampu