Žárovka - k patici S15

Co je to za zvláštní žárovku, že nejde u nás sehnat? U jakého svítidla je tato patice? S15? Co to je?

Když jsem si zadala poptávku u všech našich velkoobchodů, pak jsem dostala většinou odpověď, že nemají, pouze jeden to ještě upřesnil, že taková patice je hodně častá ve Francii.

869AB obrazový nástěník  LED žárovka S15

 

Tedy. Anglický výrobce prodává krásný a stylový obrazový nástěník 869AB. Nenajdete nikde nic podobného. Je v antické mosazi a je velký. Jako kdyby si ho člověk rukou vytáhl přímo z anglického filmu. Aby mohl být takto krásný, má požadavek na žárovku s paticí S15. U takového nástěníku se neočekává masový prodej, prostě je to svítidlo pro opravdové znalce.

Jako servisní obchod jsem sehnala dva typy zdroje, který by se do něj hodil. Jednak LED a pak HALOGEN

LED S15  S15-HALOGEN  

 

Výhody a nevýhody obou zdrojů

Velkou nevýhodou obou zdrojů je na naše poměry ta cena. Pohybuje se u obou někde kolem 450CZK za kus a to už s vědomím, že po doprodání zásob může být cena i vyšší s ohledem na to, že se neobjednává velké množství a značnou míru ceny tvoří dopravní náklady. Tedy pokud jste milovníci francouzského podnebí, zkuste si v rámci svého pobytu zpestřit den návštěvou tamní elektry a koupit si nějaké žárovky do zásoby. Mohlo by to být ekonomicky nejvýhodnější.

LED zdroj: Na první pohled plast. Bílý plast. Svítit to bude dobře, ale pokud bude pohledem ve svítidle viditelný, tak mě by to dost vadilo. Ze zhasnuté stylovky bude koukat sněhobílý pruh plastu.

HALOGEN zdroj: Sklo. Ale rozhodně kratší životnost, než u LED. Zato pravé přírodní světlo. Pozor, náchylné na otřesy. Vlákno je dlouhé a přepálením trpí právě na kdejaké ťuknutí.

Ať se rozhodnete jakkoli, jsem k dispozici sehnat a dodat žárovku, kterou pro své svítidlo potřebujete. Nechci to přímo prodávat, ale jako správný poprodejní servis vám žárovku prostě seženu. A to se stejnou péčí, jako bych to dělala pro sebe.

Zeptejte se mě, jak jsme na tom aktuálně. ALE už nyní můžu prohlásit, že stmívatelná sehnat nejde...asi se ještě nevyrábí nebo co...